Historia kota

Dzieciństwo spędził na ogródkach działkowych, wraz ze swoją siostrą Agatką (sam wówczas nosił imię Jacuś). Niestety Agatkę potrącił samochód, a i dla Farfocla los nie był łaskawy – w okolicy, w której mieszkał, pojawili się źli ludzie, strzelający do zwierząt ze śrutówki. W trosce o przyszłość kocurka jego stała karmicielka, Pani Ela, zdecydowała się przekazać go pod pieczę Fundacji. Po tym jak trafił do Domu Tymczasowego, jeszcze przez wiele tygodni nie umiał się przyzwyczaić do „czterech ścian” oraz trybu dziennego. Często wyglądał przez okno, zaś nocą popłakiwał z tęsknoty za wolnością.

Charakter kota

Farfocel jest kawalerem bezkonfliktowym – względem nowo poznanych kotów wykazuje sporo dobroci i zainteresowania. Także i w stosunku do człowieka, jest niesamowicie delikatny – nie zdarzyło mu się do tej pory ani prychnąć ani podrapać żadnego ze swych opiekunów! Uwielbia zabawy wędką z piórkiem, jednak największą miłością kocurka jest człowiek – Farfocelek mógłby się wylegiwać na jego kolanach przez całe dnie!

Farfocel przez ostatni rok zdążył zmężnieć, lecz w głębi serca pozostał wdzięcznym kocurkiem, uwielbiającym bliskość innych kotów, a nade wszystko człowieka! Bo któż inny mógłby zapewnić mu pieszczoty, za którymi tak przepada? Tak, Farfocel to miziak pierwszej wody! Wystarczy przeciągnąć dłonią po jego grzbiecie, a już kładzie się na podłodze, podstawiając do drapania zarówno boczki jak i brzuszek, czyniąc przy tym pocieszne wygibasy. Swą wdzięczność okazuje masując brzuch swego „dwunożnego”, choć zdarza mu się udeptywać również i sam kocyk 😀

Trzeba jednak wiedzieć, że w stosunku do nowo poznanych osób Farfocel jest raczej ostrożny – po prostu potrzebuje więcej czasu, by oswoić się z nieznaną sytuacją. Właśnie z tego powodu najlepszą formą adopcji dla niego byłaby adopcja podwójna wraz z przyrodnim bratem – Staszkiem. Razem stanowią zgrany duet: uwielbiają wspólne harce i „zapasy” oraz wzajemnie dbają o swoje futerka. Ich przyjaźń trwa już 1,5 roku, więc ciężko by nam było ich rozdzielać.

  • Wiek:  3 lata
  • Kastracja: TAK
  • Szczepienie: TAK
  • Odrobaczenie: TAK
  • Do domu z innymi kotami: TAK
  • Do domu z dziećmi: raczej tak

Na telefony w sprawie adopcji czekamy pod numerem telefonu 600 227 344

Galeria kota

podatkuFanimani