Historia kotki

Mieszkała pod sklepem. Miła, śliczna koteczka, niezauważona i mijana przez przechodzących obok ludzi. W końcu przyszedł dzień, w którym pojawiła się osoba, której los burej ślicznotki nie był obojętny. Od razu postanowiła zawiadomić nas o błąkającej się kotce z podejrzeniem ciąży, a my natychmiast zaczęliśmy działać. Fermata, bo takie muzyczne imię otrzymała koteczka, szybko trafiła do gabinetu weterynaryjnego. Na szczęście okazało się, że koteczka nie była w ciąży, a jej twardy i duży brzuch to po prostu zagazowanie jelit – efekt żywienia odpadkami z ulicy. Fermata została wykastrowana, jednak trudno byłoby nam wypuścić ją z powrotem na dwór. Tak proludzka i wspaniała z charakteru koteczka bezapelacyjnie zasługiwała na swój własny dom, który postanowiliśmy dla niej znaleźć.

Charakter kotki

Fermata to kicia idealna! Towarzystwo człowieka ceni sobie ponad wszystko. Uwielbia być głaskana, brana na ręce i na kolana. Jeśli miałaby wybierać między miseczką pełną kocich przysmaków, a ludzką ręką, bez wątpienia wybrałaby to drugie. Kotka jest niesamowicie kontaktowa, a gdy tylko się jej dotknie zaczyna głośno mruczeć. Poza tym Fermata jest bardzo grzeczną i dobrze wychowaną dziewczynką, która wie, jak należy zachowywać się w domu. Kulturalnie zachowuje się również przy jedzeniu. Wie, że
postawiona przed nią miseczka jest jej, dlatego nie szuka jedzenia w cudzych spodeczkach. Fermata z zabaw zdecydowanie wybiera gonitwę za piórkami na patyku, jednak od szaleństw i wygłupów woli leniwy odpoczynek.

Fermata cierpi na Syndrom Urologoiczny Kota, który objawia się u niej jedynie tym, że przy silnym stresie kotka nie zawsze zdąża do kuwety. Szczęśliwie podawanie jej co drugi dzień leku, skutecznie zapobiega objawom. Dodatkowo w utrzymaniu pełni zdrowia pomaga dieta BARF, czyli naturalne pożywienie najbardziej zbliżone do kociej diety.

 

  • Wiek: ok. 3 lata
  • Odrobaczenie/odpchlenie: TAK
  • Szczepienie: TAK
  • Kastracja: TAK
  • Do domu z kotami: Nie
  • Do domu z dziećmi: raczej TAK

Na telefony w sprawie adopcji czekamy pod numerem telefonu 600 227 344

Więcej zdjęć

podatkuFanimani