Historia obu kotek

Kicia i Malinka, mama i córka, zostały zabrane z ogródków działkowych, a potem przez kilka lat mieszkały ze starszą panią i razem z nią tułały się od mieszkania do mieszkania. Ostatecznie z powodu eksmisji opiekunki i po licznych perturbacjach trafiły pod opiekę Fundacji. Nie są to młode kotki – Kicia ma lat 9, a Malinka 5. Nie wiemy jak zachowywały się przed eksmisją, nie wiemy co działo się w ich domu i jak intensywny miały kontakt ze swoim człowiekiem. Wiemy natomiast, że akcja eksmisyjna przebiegała bardzo burzliwie, a kotki trafiły do nas więcej niż zestresowane.

Pierwsze tygodnie w domu tymczasowym nie były łatwe – Kicia i Malinka przerażone gwałtownymi zmianami w ich życiu cały czas przesiadywały w budce drapaka albo w szufladzie. Po kilku tygodniach wyrozumiałej i cierpliwej opieki udało się nam zdobyć ich zaufanie. Teraz już wiemy, że są to kotki bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka, szukają jego towarzystwa, uwielbiają głaskanie. Są bardzo zżyte ze sobą i to, że są razem na pewno pomogłoby im przezwyciężyć strach i odnaleźć się w nowym, nieznanym miejscu.

Charakter kotek

Kicia i Malinka uwielbiają spać wtulone w siebie, bawią się razem i dlatego bardzo nam zależy, by trafiły do wspólnego domu. Charaktery mają jednak różne. Kicia to stateczna, spokojna dama. Lubi głaskanie, ale niekoniecznie noszenie na rękach. Gdy człowiek zaczyna ją głaskać, mruczy (a w zasadzie grucha jak gołąbek) i wystawia brzuszek do głaskania, ale sama się nie narzuca. Malinka natomiast, w porównaniu do Kici, zachowuje się jak kociak. Jest bardziej ciekawska i gadatliwa. Wszędzie jej pełno, sama wpycha się na kolana, daje noski i przypomina, że jeszcze nie została wygłaskana.

Burzliwa przeszłość odcisnęła jednak piętno na sposobie bycia Kici i Malinki. Boją się nieznanych odgłosów, zbyt dużej ilości ludzi i hałasów. Powinny w związku z tym trafić do domu spokojnego i stabilnego, gdzie nie będą narażone na duże zmiany.

Malinka posiada już tylko dwa zęby.

  • Wiek kotów
    – Kicia: 10 lat
    – Malinka: 6 lat
  • Odrobaczenie/odpchlenie: TAK
  • Szczepienie: TAK
  • Sterylizacja: TAK
  • Do domu z innymi kotami: raczej TAK
  • Do domu z dziećmi: NIE

Na telefony w sprawie adopcji czekamy pod numerem telefonu 600 227 344

podatkuFanimani