Historia

Historia tej kociej rodzinki jest wyjątkowo smutna… Otrzymaliśmy informacje o kotce wraz z czterema maluszkami, które znikąd pojawiły się we wrześniu na pewnym ogrodzie w Międzychodzie. Po zobaczeniu filmu łzy cisnęły się na oczy, dawno nie widzieliśmy takiej kociej tragedii. Rodzinka została porzucona niczym stare meble, tak po prostu skazana na łaskę lub niełaskę losu. Maluchy nie wyglądają źle, niestety stan ich mamy był naprawdę kiepski. Zamiast tylnej łapki wystaje kikut, przednia kończyna zaś jest całkowicie zdeformowana. Do tego koteczka w momencie zabrania była wychudzona, mocno zakatarzona, a z oczu lała jej  się ropa… Całe szczęście osoba, która je zauważyła nie przeszła obok nich obojętnie i zaczęła szukać dla mruczków opieki. Kolejka przyjęć zawsze jest spora, nie mogliśmy im jednak odmówić pomocy – noce były coraz chłodniejsze, kotka nie znała terenu, a brak dwóch łapek uniemożliwiały jej jakąkolwiek obronę czy zdobycie pokarmu. Kocia rodzinka trafiła do naszego Szpitalika do klatki i oczekuje w niej na dom stały lub choćby tymczasowy.

Charakter

Koteczka jest naprawdę bardzo, bardzo dzielną i przepiękną kocicą! Otrzymała od nas imię Merida. Tyle już przeszła… nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić ogromu bólu, którego musiała doznać. Porzucona kotka ze zdeformowanymi łapkami opiekowała się swoimi maluszkami naprawdę dobrze, jest wspaniałą kocią mamą, która przedłożyła dobro dzieci nad swoim. Z Meridy jest prawdziwy miziak, który bardzo łaknie kontaktu z człowiekiem. Gdy Wolontariuszki przychodzą na dyżur wesoło mruczy (choć jej miauk przypomina bardziej świergotanie 🙂 ) na sam ich widok, a gdy włoży się rękę do klatki kuśtyka szybko by wtulić w nią główkę. Merida mimo swojego kalectwa bezbłędnie korzysta z kuwety, a u weterynarza jest bardzo grzeczna.

Stan zdrowia

Koteczkę czeka jeszcze operacja łapki oraz kastracja, zostanie to wykonane jak tylko jej stan się ustabilizuje. Merida miała dosyć mocne rewolucje żołądkowe, choć patrząc na to co przeszła wcale się nie dziwimy, do tego chorowała wraz z małymi na giardiozę (wymęczający organizm pierwotniak powodujący mocną biegunkę).

Agapek przebywa w fundacyjnym Szpitaliku w klatce. Daj mu domek stały lub choćby tymczasowy i odmień jego życie!

  • Data urodzenia: 2017 r.
  • Odrobaczenie /odpchlenie: TAK
  • Szczepienie: NIE
  • Kastracja: TAK
  • Testy FIV&FeLV: ujemne
  • Czip: NIE (wkrótce)
  • Do domu z kotami: TAK
  • Do domu z psami: raczej TAK
  • Do domu z dziećmi: raczej TAK (starszymi)
  • Miejsce pobytu: Poznań

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją naszego Agapka – prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej:

kwestionariusz

Jeśli chcesz porozmawiać na temat możliwości adopcyjnych oraz uzyskać więcej informacji o naszych podopiecznych, prosimy o kontakt pod numerem 534 039 777.

Nasz telefon czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 20.00, w soboty od 10:00 do 16:00. W razie, gdybyśmy nie odebrali – prosimy o pozostawienie wiadomości, na pewno oddzwonimy.

Wszyscy nasi podopieczni czekają na pełne miłości, odpowiedzialne i dobre domy.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego – przekaż nam 1% podatku !

Więcej zdjęć

Related Articles
podatkuFanimani