Historia

Pod koniec zimy 2019 r. otrzymaliśmy zgłoszenie o zaniedbanych kotach żyjących w podpoznańskiej wsi. Mieszkały one przy pewnej restauracji, gdzie czasem im rzucili do jedzenia jakieś marne resztki, ale na tym się troska o nie kończyła. Zarobaczone, zapchlone, wychudzone, o kastracji tam chyba nigdy nie słyszeli… Całe szczęście udało się wyłapać większość stada, wśród nich były koteczki: siostry Mona i Lisa.

Charakter

Mona i Lisa to dwie cudowne siostry – niezwykle towarzyskie, lgną do ludzi, głośno mruczą. Obie uwielbiają jeść, miseczka po posiłku wygląda jak zdjęta z półki. Każde otwarcie lodówki wiążę się z tym, że po chwili zza kuchennej futryny wystają dwie pary oczu. Nie mają problemu z załatwianiem się do kuwety, zachowują czystość, nie brudzą. Choć początkowo w domu tymczasowym trzymały się raczej z dala od siebie, to z dnia na dzień ich relacje się zacieśniły i często się zdarza, że śpią tuż obok siebie. W tym duecie to Mona jest liderem. Lgnie do człowieka przy każdej okazji, nie przepuści płazem wyciągniętej ręki czy nawet cichutkiego zawołania „kici-kici”. Pewna siebie eksploratorka, odważna i zawadiacka. Jeśli już zaczniesz ją głaskać, to nie przestaniesz – głośne i niskie mruczenie sprawi, że będzie ci żal cofnąć dłoń. Mona ochoczo wskakuje na tapczany, łóżka i parapety, a bardzo rzadko przemyka po ławach czy biurkach. Już pierwszego dnia w domu tymczasowym dzielnie usadowiła się na pościelonym łóżku i nie chciała go opuścić. Jest przy tym kotką żywiołową (uwielbia zabawkę-wędkę z fruwającymi piórkami) i bystrą (pokażesz jej ścieżkę na parapet – następnym razem wskoczy sama, pokażesz rolę drapaka – za chwilę usłyszysz chrobotanie pazurków o drapak). 

Mona i Lisa są jak dwa puzzle, których brakuje w Waszej domowej układance. Są na tyle bezkonfliktowe, ułożone i kochane, że wpasują się w każdą lukę. Wystarczy, że dacie im odrobinę miłości.

Agapek przebywa w fundacyjnym Domu Tymczasowym. Adoptuj go i odmień jego życie!

 • Data urodzenia:  2018
 • Odrobaczenie/odpchlenie: TAK
 • Szczepienie: TAK
 • Kastracja: TAK
 • Testy FIV&FeLV: ujemne
 • Czip:TAK
 • Do domu z kotami: TAK
 • Do domu z psami: raczej TAK
 • Do domu z dziećmi: TAK (ze starszymi)
 • Miejsce pobytu: Poznań
 • Wirtualny opiekun: Ania i Wojtek

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją naszego Agapka – prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej:

kwestionariusz

Jeśli chcesz porozmawiać na temat możliwości adopcyjnych oraz uzyskać więcej informacji o naszych podopiecznych, prosimy o kontakt pod numerem 534 039 777.

Nasz telefon czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 20.00, w soboty od 10:00 do 16:00. W razie, gdybyśmy nie odebrali – prosimy o pozostawienie wiadomości, na pewno oddzwonimy.

Wszyscy nasi podopieczni czekają na pełne miłości, odpowiedzialne i dobre domy.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego – przekaż nam 1% podatku !

Więcej zdjęć

Related Articles
podatkuFanimani