Historia

Dostaliśmy zgłoszenie o małym kociaku w fatalnym stanie, przebywającym na jednym ze swarzędzkich osiedli. Wygląd małego nie dał nam złudzeń, bez natychmiastowej pomocy mógłby nie przeżyć kolejnych dni. Szybko udało się zlokalizować kociaka, okruszek siedział na chodniku przy bloku, błagalnie wołając o pomoc każdą komórką swojego mikroskopijnego ciałka. I znów zawiedliśmy się na ludziach, mnóstwo osób mijało go i nie zrobiło dosłownie NIC 🙁 Zabraliśmy malca natychmiast do całodobowej kliniki – cały pyszczek zaklejony: oczy, nosek, a nawet usteczka, które ledwo mógł otworzyć, by wziąć choćby płytki oddech. Na łapce kolejne zlepy ropy, a pod nimi rany, do tego kocurek miał bardzo niską temperaturę. Na szczęście to wszystko już za nim, oczka udało się uratować! Malec obecnie przebywa w Domku Tymczasowym, w którym czeka na adopcję. 

 

Charakter

Orzeszek to baaardzo towarzyski kociak. Zawsze pierwszy wita gości w drzwiach, przyjaźnie z nowymi ludźmi nawiązuje w mgnieniu oka! Chodzi za swoją ciocią krok w krok, a gdy ona zajmuje się swoimi sprawami, malec upomina się o należną mu uwagę. Podobnie jest jeśli chodzi o jedzenie, gdy Orzeszek zauważy, że jego miseczka jest pusta, głośno przypomina cioci, że czas na kolejny posiłek. To bardzo bystry kotek, bezbłędnie kuwetkuje, szybko się uczy i nie sposób się z nim nudzić! Jak na małego kociaka przystało, Orzeszek posiada ogromne pokłady energii, w pogoni za myszkami, piłeczkami i innymi “ofiarami” biega po mieszkaniu jak szalony. Malec jest obecnie jedynakiem, więc w przypływie nudy zdarza mu się czasami polować na ludzkie ręce i nogi, ale powoli staramy się go tego oduczyć, gdy zamieszka z innym kotkiem, ten problem prawdopodobnie zniknie. Orzeszek jest przesłodką przylepą, wychodzi z założenia, że jeśli drzemka, to tylko na człowieku – na kolanach, na ramieniu bądź w innym dostępnym akurat miejscu. W nocy śpi w łóżku przytulony do cioci. Maluch jest prześliczny i ma piękne, trochę dłuższe niż u przeciętnego kota europejskiego futerko.

  • Data urodzenia: marzec  2020 r.
  • Odrobaczenie /odpchlenie: TAK
  • Szczepienie: NIE (wkrótce)
  • Kastracja: NIE
  • Testy FIV&FeLV: ujemne
  • Czip: do zrobienia 
  • Do domu z kotami: TAK
  • Do domu z psami: raczej TAK
  • Do domu z dziećmi: raczej TAK 
  • Miejsce pobytu: Poznań

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją naszego Agapka – prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej:

kwestionariusz

Jeśli chcesz porozmawiać na temat możliwości adopcyjnych oraz uzyskać więcej informacji o naszych podopiecznych, prosimy o kontakt pod numerem 534 039 777.

Nasz telefon czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 20.00, w soboty od 10:00 do 16:00. W razie, gdybyśmy nie odebrali – prosimy o pozostawienie wiadomości, na pewno oddzwonimy.

Wszyscy nasi podopieczni czekają na pełne miłości, odpowiedzialne i dobre domy.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego – przekaż nam 1% podatku !

Więcej zdjęć

podatkuFanimani