Adopcja kota jest decyzją niezmiernie odpowiedzialną i w związku z tym powinna być ona bardzo dobrze przemyślana.

Dzięki doświadczeniu, które zdobywamy od wielu lat udało nam się wypracować pewien model adopcyjny, który – pomimo że wiąże się w określonymi wymogami – pozwala zarówno Adoptującym, jak i nam bardzo dokładnie wszystko przemyśleć oraz rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”.

Nie jest tajemnicą, że zależy nam, żeby nasi podopieczni trafiali do kochających oraz odpowiedzialnych domów. Stąd też wzięła się procedura adopcyjna, która ma na celu zweryfikowanie potencjalnych Adoptujących. Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie kotów i w związku z tym szukamy im domów, z których nie będą wypuszczane na zewnątrz. Ogromna większość naszych podopiecznych to typowe kanapowce, które nie poradzą sobie bez stałego dostępu do pożywienia, w starciu z samochodami, innymi zwierzętami czy nieprzychylnymi ludźmi.

Dom jest ich azylem i chcemy, żeby był bezpieczny. Dlatego też wymagamy wykonania odpowiednich zabezpieczeń – osiatkowania balkonu, czy zamontowania ograniczników na uchylane okno. Ważnym punktem adopcji jest odpowiednie żywienie kota, kastracja oraz zapewnienie opieki weterynaryjnej. Wszystkie te wymogi zawarte są w umowie adopcyjnej, którą podpisujemy w momencie przeprowadzki naszego podopiecznego.

Tworząc Agape obiecaliśmy sobie, a przede wszystkim naszym kotom, że od momentu, gdy trafiły pod skrzydła Fundacji, nie spotka ich już nic złego i przy każdej adopcji staramy się wypełniać tę obietnicę.

Choć wypadki z okien i balkonów nadal się zdarzają, to poziom świadomości opiekunów z roku na rok wzrasta. Coraz więcej osób interesuje się też zdrowiem i żywieniem swoich czworonożnych towarzyszy. To budujące, gdy podczas rozmowy słyszymy, że kandydat ma już odpowiednie doświadczenie w opiece nad kotem albo samodzielnie zgłębił temat i warunki adopcyjne są dla niego zupełnie naturalne. Oczywiście brak wiedzy nikogo nie dyskwalifikuje, chętnie wytłumaczymy, jak prawidłowo opiekować się kotem. Tak naprawdę najbardziej liczy się otwartość i chęć stworzenia odpowiedzialnego domu. Całą resztę pomożemy dopracować. W końcu nie taki diabeł straszny, jak go malują 🙂

Procedura adopcyjna

Procedura adopcyjna w kilku prostych krokach, czyli jak adoptować Agapka:

  1. Wypełnij kwestionariusz i zadzwoń na nasz numer adopcyjny
  2. Przyjedź na pierwsze spotkanie adopcyjne i poznaj swojego wybranka. Przy okazji będziesz mieć okazję omówić wszystkie kwestie istotne zarówno dla Ciebie, jak i dla nas.
  3. Wykonaj zabezpieczenia i skompletuj wyprawkę. Bez misek, jedzenia, żwirku, kuwety i transportera żaden szanujący się Agapek nie zdecyduje się na przeprowadzkę!
  4. Umów się na kontrolę zabezpieczeń oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
  5. Adoptuj kociaka.

Proste, prawda? 🙂 Po więcej informacji zgłaszać możecie się pod nasz numer adopcyjny 600 227 344 albo na adres e-mail adopcje@agapeanimali.org

Czekamy na Was!

kwestionariusz

podatkuFanimaniFacebookInstagram