Kochasz zwierzęta i chcesz im pomóc? Trafiłeś w odpowiednie miejsce 🙂

Wolontariusze są najistotniejszym ogniwem fundacji, bez nich żadna organizacja nie jest w stanie funkcjonować. Każda osoba jest ważna i ma swoje określone zadania do wykonania.

Należy pamiętać, iż ta praca wiąże się z dużą ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Potrzebne jest również zaangażowanie, sumienność oraz samodzielność. Im więcej osób chce działać, tym więcej można zrobić – nasze czyny na rzecz kotów odmieniają ich świat, często ratują ich życie. Czy warto? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie TAK!

Pomagać można na wiele sposobów, chcielibyśmy Wam poniżej przedstawić jakie są opcje:

INTERWENCJE

Czyli praca w terenie. Dostajemy mnóstwo zgłoszeń dotyczących kotów żyjących na ulicy: chorych, na zabiegi kastracji, kocich mam z maluchami. Większości z nich nie da się ot tak wziąć na ręce i załadować do transportera. Trzeba pojechać na miejsce i je wyłapać. Jak? Na pomoc przychodzi specjalny sprzęt w postaci klatki łapki. Wymagania? Zapas czasu, cierpliwości, determinacji, odwagi, przydaje się również własny samochód. Jeżeli chodzi o wiedzę – zapewniamy szkolenie, cały sprzęt również. Takie osoby są naprawdę bezcenne, a niestety bardzo ich brakuje.

OGŁOSZENIA

Są one niesamowicie ważne, gdyż to dzięki nim koty mają szansę znaleźć domy. Wystawiamy ogłoszenia na stronach typu OLX, Gumtree oraz na kocich grupach na Facebook’u (możliwość pracy zdalnej). Treść i zdjęcia są gotowe, wystarczy trochę poklikać i już 🙂 Czas? Kilka godzin w tygodniu na pewno wystarczy.

SOCIAL MEDIA

W dzisiejszych czasach jeśli nie działasz w sieci – nie istniejesz 😉 Prowadzimy Facebook’a oraz Instagram, dzięki którym zbieramy datki, informujemy co się u nas dzieje, a także promujemy koty do adopcji. Wymagania to znajomość poprawnej polszczyzny oraz zaangażowanie. Jeżeli lubisz pisać i chcesz pomóc mruczkom to jest to praca dla Ciebie!

SESJE ZDJĘCIOWE

Masz smykałkę do zdjęć oraz trochę wolnego czasu? Możesz w takim razie pomóc Agapkom znaleźć domy – dobre zdjęcia przekładają się na adopcje. Czas? Minimum dwie sesje w miesiącu.

ZBIÓRKI KARMY/FUNDUSZY, FUNDRAISER, EVENTY

Praca ta polega na organizacji różnych wydarzeń takich jak zbiórki, wystawienie stoiska oraz na pozyskiwaniu funduszy. Dzięki zbiórkom i eventom możemy zbierać fundusze oraz promować nasze działania. Niestety obecnie brakuje u nas osoby, która miałaby na to czas. Co trzeba zrobić? Kontaktować się z centrami handlowymi, firmami czy organizatorami ciekawych wydarzeń by wyrazili zgodę na wystawienie małego stoiska, pisać do szkół z pytaniem o możliwość zorganizowania zbiórki karmy, dzwonić do firm, czy nie chcieliby zasponsorować dla nas np. ulotek itd. Trzeba dopiąć takie sprawy od A-Z, więc szukamy osób, które dobrą organizacje mają w małym palcu.

BAZAREK

Polega on na wystawianiu do licytacji przekazanych nam darów. Przedmioty trzeba obfotografować, zrobić opis i wystawić do licytacji. W ten sposób pozyskujemy datki na leczenie oraz utrzymanie Agapków.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Edukacja to podstawa. Niestety nadal wiele osób mało wie o kotach lub wierzy, że mleko czy marketowa karma jest dla nich dobra, zaś kastracja jest zbędna. Zapewnimy materiały, naszą wiedzę i doświadczenie. Szukamy osób, które kochają koty, lubią kontakt z młodzieżą i nie boją się publicznie przemawiać.

ROZMOWY ADOPCYJNE

Jest to bardzo odpowiedzialna funkcja, gdyż decyduje ona o wybraniu dobrego domu dla kota. Jeżeli chciałbyś prowadzić takie spotkania musisz podzielać nasze poglądy, mieć kocią wiedzę, być asertywnym oraz lubić rozmawiać.

TRANSPORT

Poszukiwane zmotoryzowane osoby, które jeździłyby z kotami ze Szpitalika oraz Kotulni do weterynarzy na wizyty kontrolne, szczepienia, kastracji itp. Niektóre mruczki są dzikie, inne choć są miziakami zwyczajnie się boją – szkolenie zapewnimy! Wymagania? Kilka godzin w tygodniu, minimum wiedzy i obycia z kotami, a także odporność na udrapnięcia 😉

Każdy z nas pracuje, studiuje czy robi to i to, każdy z nas ma rodziny, własne obowiązki. Tutaj nie ma wymówek. Pracujemy na rzecz kotów w swoim wolnym czasie, poświęcamy go dla nich by odmieniać ich świat. Wolontariat jest bezpłatny, nie otrzymujemy za niego wynagrodzenia. Nabór trwa cały rok. Pamiętaj, że musisz mieć ukończone 18 lat.

Jeżeli chcesz działać jako Wolontariusz, prosimy o wypełnienie ankiety:

ANKIETA

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

podatkuFanimaniFacebookInstagram