Dlaczego warto zostać domem tymczasowym?

Działając w Fundacji każdego dnia stajemy przed wyborami. Jedne z nich są łatwiejsze, inne trudniejsze, jednak lata pracy z kotami nauczyły nas, że czasami musimy podejmować decyzje, które wcale nie są dobre. Po prostu nie mamy innego wyjścia.

Najpoważniejszym ograniczeniem w naszej działalności są zasoby ludzkie. Bardzo często otrzymujemy informacje o kotach, które żyją na ulicy, chociaż wcale nie powinny się tam znaleźć, ponieważ są niesamowicie proludzkie i kontaktowe. Zdarzają się też sytuacje, kiedy koty, które łapiemy tylko na leczenie lub kastrację zaskakują nas i okazują się wspaniałym materiałem na kota domowego. Mogłoby wydawać się, że sprawa jest prosta – skoro zwierzę nie nadaje się do wypuszczenia, to zostaje podopiecznym Fundacji, koniec i kropka. Niestety, w większości przypadków podejmujemy decyzję dokładnie odwrotną i – z ogromnym bólem serca – wypuszczamy kota w miejsce jego dotychczasowego bytowania. Dlaczego? Dlatego, że liczba naszych domów tymczasowych cały czas jest niewystarczająca.

Idea domów tymczasowych

Czym tak naprawdę jest dom tymczasowy? Miejscem, w którym kot pod opieką swoich tymczasowych opiekunów dochodzi do zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego – oraz oczekuje na adopcję. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja o tym, żeby zostać domem tymczasowym musi być przemyślana i odpowiedzialna, ale właśnie taka jest cała nasza fundacyjna praca. Jeśli chociaż raz zastanawialiście się nad tym, żeby przyjąć pod swój dach tymczasa, to nie wahajcie się dłużej. Fakt, prowadzenie domu tymczasowego to ciężka praca. Często wiąże się ona z nieprzespanymi nocami, bałaganem, stresem i ogromnym zmęczeniem, ale uwierzcie, nie ma nic lepszego, niż świadomość, że uratowało się kocie istnienie.

Tymczasowe ABC

  1. Najważniejsze w tymczasowaniu jest serce i chęć do pomocy. Niezależnie od tego czy dysponujesz jednym pokojem, czy przestronnym domem, zgłoś się do nas. Wszystko jest lepsze od powrotu na ulicę.
  2. Koszty tymczasowania – o ile sami nie podejmiecie innej decyzji – pokrywa Fundacja, więc jeśli do tej pory nie zdecydowaliście się zostać domem tymczasowym właśnie ze względów finansowych to nie martwcie się, pieniądze to nie wszystko 😉
  3. Co należy do obowiązków tymczasowego opiekuna? Karmienie, sprzątanie kuwety, zabawa, a w razie choroby transport do weterynarza oraz opieka nad kotem w trakcie rekonwalescencji, czyli wszystko to, co pozwoli zapewnić mu godne i szczęśliwe życie.
  4. Staramy się aby kot znalazł dom stały jak najszybciej, jednak nie jesteśmy w stanie zagwarantować, ile czasu zajmą nam poszukiwania. Niektóre koty w domu tymczasowym znajdują się kilka tygodni, inne nawet kilka lat. Dużo zależy tutaj także od domu tymczasowego – im więcej zdjęć i informacji o Waszym podopiecznym otrzymamy, tym mocniej będziemy mogli go promować 😉  Jeśli z góry wiecie, że możecie przyjąć do siebie kota tylko na konkretny okres czasu, to poinformujcie nas o tym. Czasami nawet krótkoterminowy dom tymczasowy stanowi dla nas ogromną pomoc.

Jeśli chciałbyś zostać domem tymczasowym wypełnij poniższy formularz, a jeżeli masz wątpliwości, o których chciałbyś porozmawiać – zadzwoń na numer telefonu 534 039 777 (wybrać 1 adopcje) lub napisz do nas na Facebook’u

FACEBOOK

Ankieta DT

podatkuFanimani